Hac Kayıtlarını Yenileyecekler İçin Bilgilendirme

1. Önceki yıllarda ön kayıt ücreti yatırıp kuraya katılan hacı adaylarından kayıt yenileme işlemlerinde herhangi bir ücret alınmayacaktır.

2. Kayıt yenileme işlemleri 21 – 29 Aralık 2017 tarihleri arasında yapılacaktır.

3. 2018 yılında otomatik kayıt yenileme işlemi yapılmayacaktır. Bu nedenle hacı adaylarının işlemlerini bizzat yapmaları gerekmektedir.

4. Hac kaydı yenilemeleri; “Oda tercihli hac konaklama” ve “Otel konaklama” türlerinden biri tercih edilerek yapılacaktır.

5. Hac kayıtlarını yenilemeyen vatandaşlar 2018 yılı hac kurasına dahil edilmeyecektir. 

6. Kayıt yenileme işlemlerinde iletişim bilgilerinin mutlaka kontrol edilmesi ve gerekiyorsa güncelleme işleminin yapılması gerekmektedir.

7. 2017 yılında hac kurasına katılıp kesin kayıt hakkı elde edemeyen hacı adayları; hacca gitme, hac konaklama türlerini tercih etme ve varsa kuraya beraber katılmak istediği kişilerdeki değişiklikleri 21 – 29 Aralık 2017 tarihleri
arasında yapabilecektir.

2018 Hac Kayıtları Ne Zaman Yapılacak?

_ _ Ocak 2018 tarihinde çekilecek ve aynı gün açıklanacak hac kura sonuçlarına göre hac kaydı yapmaya hak kazanan hacı adayları _ _ Ocak –  _ _  Şubat 2018 tarihleri arasında kesin kayıt işlemlerini yaptırabilecektir.

İlk Kez Hac Kaydı Yapacaklar İçin Bilgilendirme

1. 2018 yılında hacca gitmek için ilk defa kayıt yaptıracakların ilgili bankalara 20 TL ön kayıt ücretini yatırmaları gerekmektedir.

2. Hacca gitmek üzere “ilk defa kayıt” yaptırmak isteyenler için ön kayıtlar 21 Aralık – 29 Aralık 2017 tarihleri arasında gerçekleşecektir.

3. Hac kayıtları; “Oda tercihli hac konaklama” ve “Otel konaklama” türlerinden biri tercih edilerek yapılacaktır.

4. Hac kaydı için başvuruda bulunan vatandaşların kayıt esnasında tüm iletişim bilgilerini mutlaka belirtmeleri gerekmektedir. (Çünkü kura çekimi sonrası hacca gitmeye hak kazanan vatandaşlar “Kesin Kayıt Yaptırabilir” belgelerini cep telefonlarına gelecek olan SMS şifresi ile alacaklardır.)

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın hac müracaatlarına ilişkin açıklamasını okumak için lütfen tıklayınız.